Polityka Społeczna


Dodatkowe środki Funduszu Pracy na aktywizację bezrobotnych

Dodano: 10 sierpnia 2012
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się 18 lipca 2012 r. z Ministrem Finansów Janem Vincent–Rostowskim. Tematem rozmowy był złożony przez resort pracy wniosek o zwiększenie w bieżącym roku wydatków Funduszu Pracy o 500 mln zł. Środki mają posłużyć finansowaniu zadań na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.  

Minister Finansów wyraził zgodę na przekazanie wnioskowanej kwoty i przeznaczenie jej na działania aktywizacyjne urzędów pracy. 500 mln zł trafi do powiatów o najwyższej stopie bezrobocia, na finansowanie aktywizacji grup bezrobotnych, które wymagają priorytetowego wsparcia.

Jednocześnie uzgodniono, że w MPiPS zostaną zintensyfikowane prace nad nowelizacją odpowiednich rozporządzeń, umożliwiających od 2013 r. zwiększenie wydatków środków europejskich na aktywizację zawodową bezrobotnych. 

– To są pieniądze bardzo potrzebne na rynku pracy – powiedział Minister Władysław Kosiniak-Kamysz. – Jest to też odpowiedź na niezadawalający spadek bezrobocia w czerwcu. Dzięki tym środkom uda nam się zaktywizować ok. 80 tys. bezrobotnych. Działania skierujemy do grup najbardziej potrzebujących pomocy: tracących pracę przy zwolnieniach grupowych i do szukających pracy młodych.

– Dynamika rynku pracy słabnie, cel założony w budżecie, czyli stopa bezrobocia w wysokości 12,3 proc. wydaje się być wątpliwy do osiągnięcia – dodał Wiceminister Męcina. – Jednak m.in. dzięki tym dodatkowym pieniądzom liczymy, że uda się na koniec roku nie przekroczyć 13-procentowej stopy bezrobocia.

Źródło: MPiPS

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: psakowski Kategorie: Służby Zatrudnienia

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...