Polityka Społeczna


Atrakcyjne ferie dzięki 500+

Dodano: 08 lutego 2018
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Dzięki wsparciu z rządowego programu „Rodzina 500 plus” wielu rodziców może w tym roku zapewnić dzieciom atrakcyjny, zimowy odpoczynek. Od wprowadzenia świadczenia wychowawczego 500+, które przełożyło się na poprawę bezpieczeństwa ekonomicznego rodzin, niezapomnianych ferii może doświadczyć znacznie więcej pociech.

To, jak bardzo świadczenie wychowawcze 500+ przekłada się na możliwość zorganizowania dzieciom ciekawych i udanych ferii, potwierdzają rodziny objęte wsparciem z rządowego programu „Rodzina 500 plus”.

– „Mam sześcioro dzieci i wspaniałego męża. 500+ dało mi to, że mogłam wszystkie dzieci zapisać na lekcje pływania – każde do oddzielnego trenera, bo każde jest na innym poziomie i w innym wieku. Dzięki 500+ częściej na pytanie dzieci „Pójdziemy do kina?” możemy odpowiedzieć: „OK, jedziemy”. Dzięki 500+ każde z dzieci ma swoje zajęcia dodatkowe i może się tam w pełni realizować. Jak szukam odpowiedzi na to pytanie, co dało mi 500+, to myślę, że przede wszystkim zmianę priorytetów, bo zdałam sobie z tego sprawę, że przy prowadzeniu własnej działalności bardzo ciężko mi było do tej pory znaleźć czas wolny dla rodziny, bo jednak to zarabianie było bardzo istotne” – mówi Joanna Kędzierska.

– „Teraz przy feriach mogę z czystym sumieniem wziąć sobie wolne, żeby zwyczajnie spędzić czas z rodziną. A na ferie planujemy spełnić marzenie dzieci, żeby pojechać na narty. Może to nie będzie długi pobyt na nartach, ale przynajmniej to będzie pierwszy raz, kiedy zetkną się przynajmniej te młodsze dzieci z nartami, a marzą o tym od dłuższego czasu. Planujemy też taką intensywniejszą naukę pływania na basenie. Bez wsparcia z programu 500+ nie byłoby to możliwe” – dodaje matka sześciorga dzieci.

Wsparcie z programu „Rodzina 500 plus” pozwala na sfinansowanie wielu wydatków związanych ze zorganizowaniem dzieciom czasu wolnego od szkoły.

„Program ‘Rodzina 500 plus’ pozwolił mojej rodzinie sfinansować upragniony wyjazd dwójki dzieci na zimowisko w górach. Dzięki wsparciu możemy kupić dzieciom odpowiednie kurtki oraz buty zimowe na narty. Pieniądze z programu ‘Rodzina 500 plus’ moja córka może uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego oraz chodzi na dodatkowe lekcje pływania na basenie. Syn natomiast uczęszcza na zajęcia z piłki nożnej – mówi pani Magdalena Kubak.

Wiele rodzin deklaruje  przeznaczenie pieniędzy z programu „Rodzina 500 plus” na wyjazdy weekendowe i zimowiska czy wyjścia na lodowisko, do kina lub np. do zoo.

– „Dzięki świadczeniu 500+ w tym roku nasze ferie będą na pewno inne. Będziemy mogli sfinansować różnego rodzaju zajęcia, na które wcześniej moje dziecko nie chodziło. W tym roku udamy się na basen w celu nauki pływania. Będziemy jeździć na łyżwach na lodowisku. Zapiszemy dziecko na dodatkowe lekcje gry na fortepianie. Dzięki 500+ zapisałam dziecko na naukę języków obcych, by w ten ułatwić jego start w przyszłości. Oboje z mężem pracujemy, jednak do tej pory nie mieliśmy możliwości zapewnienia ferii. Teraz będzie inaczej i lepiej” – podsumowuje rodzina z lubuskiego.

W całej Polsce programem „Rodzina 500+” jest objętych prawie 57,3 proc. wszystkich dzieci do 18 lat. Wsparcie w ramach świadczenia wychowawczego trafia do 2,62 mln rodzin, w tym ok. 384 tys. to rodziny wielodzietne. Od początku trwania programu do rodzin trafiło ponad 33,2 mld zł, w tym w ramach świadczenia wychowawczego 32,8 mld zł, a w ramach 500+ w pieczy zastępczej – 402 mln zł.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: psakowski Kategorie: Kultura, Oświata, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...