Polityka Społeczna


80 mln zł na miejsca opieki nad dziećmi do lat trzech

Dodano: 05 lutego 2016
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Znamy wyniki programu „Maluch 2016” w module 2. Gminne i niepubliczne żłobki, kluby dziecięce i dzienni opiekunowie na utrzymanie miejsc opieki otrzymają 80 mln zł.

Tegoroczny Program „MALUCH“ realizowany jest w trzech modułach. Moduł pierwszy jest skierowany do gmin i dotyczy tworzenia oraz utrzymania nowych miejsc opieki nad najmłodszymi. Środki z drugiego zostaną przeznaczone na utrzymanie już istniejących placówek, także tych prywatnych. Trzeci moduł skierowany jest do uczelni – środki z tej części zostaną przeznaczone na tworzenie i utrzymanie nowych miejsc opieki.

Na tworzenie nowych miejsc przez gminy zarezerwowano 60 mln zł, a przez uczelnie – 11 mln zł. Najwięcej środków zostało przeznaczonych na moduł drugi – aż 80 mln zł. Co ważne, w razie niewykorzystania środków, będą one mogły zostać przesunięte do innego modułu. Pozwoli to na ich optymalne wykorzystanie, zgodnie z realnymi potrzebami.

Dofinansowanie w module drugim otrzymają w sumie 1 642 placówki: 324 gminne i 1 318 niegminne. Dofinansowanie dotyczyć będzie 35 293 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Największa pula środków w module drugim trafi do województwa mazowieckiego (prawie 13 mln zł) oraz małopolskiego (ponad 10,5 mln zł). Dalej jest Śląsk (ponad 9,4 mln zł), Wielkopolska (ponad 9 mln zł) i Pomorze (ponad 7 mln zł). Wojewodowie w ciągu 2 dni od ukazania się komunikatu MRPiPS ogłoszą podział dotacji dla poszczególnych beneficjentów Programu.
Źródło:MRPiPS

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: admin Kategorie: Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...